Bez kategorii Sport
Gala Wenglorz Fight Cup VI 26.09.2015 r.
8 października 2015
0

Po dwóch latach od czasu emocjonującej V Gali Wenglorz Fight Cup przyszła pora na kolejna edycję! W sobotę 26 wrześnie 2015 roku odbyła się VI Gala Wenglorz Fight Cup.  Po raz pierwszy zaprosiliśmy fanów Sztuk Walk do specjalnie postawionej hali namiotowej na dziedzińcu Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Karta walk składała się z siedmiu pojedynków: w formułach MMA, K1, Muay Thai oraz Muay Boran. Zawodnicy pochodzili z Polski,  Bośni i Hercegowiny, Ukrainy, Łotwy, Białorusi oraz Słowacji.

W najważniejszym pojedynku wieczoru, na zasadach Muay Boran, po raz pierwszy na Gali Wenglorz Fight Cup zobaczyliśmy Arkadiusza Wełnę i Muhameda Mahmits. Muay Boran to starożytne Muay Thai, w którym nie ma podziału zawodników pod kątem wagi a zamiast rękawic są liny konopne i co najważniejsze, „wszystkie chwyty są dozwolone”!. Walkę wygrał Arkadiusz Wełna.

Jedną z gwiazd Gali był utytułowany zawodnik polskiego Muay Thai Aleksander Kruk, dwukrotny zawodowy mistrz świata oraz czterokrotny zawodowy mistrz Europy. Zmierzył się z Maciejem Dylikiem, którego Aleksander pokonał w czwartej rundzie.  W Super Fight K1 wystąpił Stanisław Zaniewski mistrz BMAF oraz mistrz krajów bałtyckich WFCA w K1. Jego przeciwnikiem był Vasyli Halych mistrz Ukrainy w K1. Zawodnicy walczyli do końca trzeciej rudny, jednogłośną decyzją sędziów wygrał Stanisław Zaniewski. Ponadto sporej dawki emocji nie zabrakło również podczas walk MMA. W systemie pucharowym w wadze do 90 kg zobaczyliśmy zawodników Adrejs Zozula (Łotwa) vs Michał Oleksiejczuk (Polska) oraz Michal Dobias (Słowacja) vs Łukasz Borowski (Polska). Zwycięzcą turnieju MMA w pierwszej rundzie, pokonując Michala Dobiasa został Michał Oleksiejczuk. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

W przerwach między walkami wystąpił zespół X Ray z Warszawy! Galę poprowadził Jacek Lenartowicz!

Trailer 

Relacja z Gali Wenglorz Fight Cup VI 

 

 

 

 

2

About author

blogwenglorz

13016397_1083728611690870_1278996545_o

Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński sezon 2015/2016

Kilka tygodni temu siatkarze Wenglorza Volley zako...

Read more
MAJO3694%20kopia

Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński sezon 2014/2015

W obecnym sezonie drużyna Wenglorz Volley  po ra...

Read more
IMG_0512

Dzień Przedsiębiorczości w firmie Wenglorz 25.03.2015 r.

Realizując nasze założenia CSR zdecydowaliśmy ...

Read more

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potwierdź, że nie jesteś botem - wybierz obrazek człowieka z podniesioną ręką:

Podnośniki kubełkowe | Przenośniki łańcuchowe | Przenośniki ślimakowe